Koronavirüs Amerikalıların İşi mi?

7.02.2020 / Deneme / Genel

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp yüzlerce can alan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV), bilinçli üretilmiş olabilir mi?

Koronavirüs Amerikalıların İşi mi?

Henüz tedavisi bulunmayan yeni tip koronavirüs, can almaya devam ediyor. Peki, bu işin sorumluları kimler? Çinliler her zaman yarasa çorbası içerdi. Ne oldu da koronavirüs yarasalardan insanlara bulaşmaya başladı?

Aslında bu sorunun net cevabı yok. Benimki sadece bir teoriden ibaret.

koronavirus venom

2018 yılında ABD yapımı olan Venom filmini izlemeyenlerin izlemesini tavsiye ederim. Film gerçekten güzel işlenmiş bir konuya sahip. Hatta o kadar güzel işlenmiş ki adeta koronavirüsün Çin’den çıkacağının haberini veriyor.

venom koronavirüs sahnesi

Filmin başlarında bir virüs kapan Çinli kadından bahsediliyor. Çin’deki hayvan eti pazarına giren bu kadın çiğ yılan eti yiyor. Ardından da çıldırarak etrafındaki insanlara saldırıyor. Buraya kadar olan kısım için “ne var yani” diyebilirsiniz. Ama kadının üzerinde açıkça “Corinne” yazması insanları şüpheye düşürüyor.

Şimdi biraz daha eskiye gidelim.

2011 tarihli ve yine bir Amerikan yapımı olan Contagion / Salgın isimli filmde de koronavirüs benzeri bir olay işlenmiş durumda.

koronavirüs salgın filmi

Hong Kong merkezli bir virüs tüm dünyayı etkisi altına alıyor ve dünya nüfusunun büyük bir kısmı bu virüsten etkilenerek yok oluyor. Filmde virüsün yarasa ve domuz eti yiyen Japonlardan dünyaya yayıldığı anlatılıyor.

Fikir benden düşünmek sizden diyerek konuyu burada sonlandırıyorum.Kabafii Reklam Alanı