İstanbula Veda

İstanbula Veda

Üsküdar’ı, Kadıköy’ü, Samatya’yı, Pendik’i, Sarıyer’i. Hepsini dolaşıyoruz yüreğimle. Onlar da şikâyet ediyorlar ve siteme başlıyorlar.

Lam ve Nun Vakti

Lam ve Nun Vakti

Vakit, iki kalbe düşmüş bir sevda serinliği vakti. Tohumdan ağaca yol almış, öncesiz ve sonrasız bir ümit misali. Vakit, Lam ve Nun vakti.

Elif'in Hikayesi

Elif'in Hikayesi

Gözyaşındaki asalettir Elif. Tebessümdeki sıcaklıktır. Dünüme dua, bugünüme şükür, yarınıma umuttur. Elif manadır. O halden anlayanadır.

Turuncu Özleyiş

Turuncu Özleyiş

Filmin esas oğlanı değildim belki. Lakin sevgilinin bakışına mazhar olmuş, o serin nefesini ciğerlerimde hissetmiştim. Bu az saadet miydi?

Sevmek İbadettir

Sevmek İbadettir

Sonra bir daha mahallede hiç görünmedi güvercinler. Nayloncu geçerken hiç bağırmadı. Ve bahar bir daha uğramadı memleketimize.

Kelam

Kelam

Adına şiirler yazacaklar, şarkılar düzecekler. Aya, yıldıza, güneşe belki de çiçeğe benzetecekler. Oysa en çok kendisi. Çünkü o bir kadın.

Doksanlarda Çocuk Olmak

Doksanlarda Çocuk Olmak

Yaş aldı ömrümüz, yaşlandı bedenimiz. Ama hala çocukluğumuzdaki kadar tertemiz kalpler taşırız. Ve inanın bizler hala çok güzel çocuklarız.

Temiz Aşk

Temiz Aşk

Dilinde iki kor parçası, iki cümle: Gönül hanemde misafirim değil, evim ailemsin. Besmeleyle sevdim seni çocuk, bunu böyle bilesin.

Akıllıya Hasret Sokağı

Akıllıya Hasret Sokağı

Kelimelere düşmeden kalbe sığdı sevdamız. Küçükken öğretmişti annem. Aşkta mühim olan niyetti. Görmeden sevmek sanırım bu yüzden ibadetti.

Aşkın Sonbahar Hali

Aşkın Sonbahar Hali

Mesafeler sevgili. Gönlü kör insanların işi. Yüreğimize sarıp saklarsak birbirimizi. Yeşerir umutlar. Tohumun toprakta filizlenmesi gibi.

Eski Hikaye

Eski Hikaye

Ben sana ait bu kalbin sahibiyim. Senden başka yönüm yok. Susmak canımı yakıyor. Ve benim yangınım cehennemin tavanı kadar büyük.

Huzur

Huzur

Adı var özlemenin, tarifi yok. Bundandır gönlümdeki hüznüm. Gel ki bahara dönsün güzüm. Farz et yolun kalbime düştü. Olacakları düşünsene.

Anneye Ağıt

Anneye Ağıt

Anneler gününde anneniz henüz yanınızdaysa; annenize koşmalı ve genziniz çatlayıncaya kadar o şefkat kokularını ciğerinize çekmelisiniz.

Bilinmezler Ülkesine Seyahat

Bilinmezler Ülkesine Seyahat

Gözbebeklerinde iki damla yaş beklemekte. Soğuk ve sıcak. Düşse dünyayı sel alacak. Gönülleri ateş basacak. Düşse düştüğünü tarih yazacak.

Sihirli Değnek

Sihirli Değnek

Elimde dokunduğu her şeyi değiştirebilecek sihirli bir değneğim olsaydı eğer, işe kendimden başlardım. Mesela sevmemeyi öğrenirdim ilkin.

Evvelde Sen Ahirde Sen

Evvelde Sen Ahirde Sen

Yirmi dokuz harfe sığmayanım. Adın anılınca lal kesiliyor dilim. A’dan Z’ye sensin sevgilim. Dönüp dolaşıp sende bitiyor kelimelerim.

Mahallenin En Güzel Kızı

Mahallenin En Güzel Kızı

Dünyanın en büyük mutluluğuydu onunla herhangi bir yerde karşılaşmak. Utanır önüne bakardı o. Benimse yüreğime ilkbahar güneşi doğardı.

Hüzün Mevsimi

Hüzün Mevsimi

İnsan ruhunun dışarıya açılan kapısı olan gözlerdi acımızı ve aşkımızı anlatan. Kavgayı gözlerde tanıdık ilkin. Öfkemizi ilk onlar anlattı.

Sarı Sonbahar

Sarı Sonbahar

Kelebek ışığa âşık. Işık kelebeğe mezar. Yine de ne kelebek sevmekten vazgeçti, ne de ışık mezar olmaktan. Işığın cazibesi bu.

Delim

Delim

Ben dedi oğlan. Bilirim ki neticede bir et parçasıdır kalp dedikleri şey. O yüzden gönlünden geçenle sev beni. Talipliğim ömrünedir.